مقالات علمی

درمان پروستات با ورزش و فعالیت جنسی

درمان پروستات با ورزش و فعالیت جنسی

راهکارهای مفید دیگر برای پیشگیری از پروستات

تنها مصرف مواد غذایی سالم و نسخه های گیاهی برای حفظ سلامت پروستات کافی نیست بلکه شما باید باید نبایدهای دیگری را رعایت کنید، موارد مهمی مثل :

حفظ وزن سالم

یکی دیگر از فاکتورهایی که در ایجاد سرطان پروستات تأثیر دارد چاقی و اضافه وزن یعنی شاخص توده بدنی بیشتر از 30 است که خطر سرطان پروستات را افزایش می دهد. وزن هر فرد به نوبه خود با رژیم غذایی و ورزش ارتباط نزدیکی دارد به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از بروز سرطان پروستات  باید با کنترل رژیم غذایی و اجتناب از کم تحرکی به کاهش وزن دست پیدا کنید.

ورزش کافی

مطالعات نشان می دهد ورزش منظم نه تنها یکی از راه های پیشگیری از این سرطان است بلکه مزایای دیگری مانند بهبود فشار خون و سطح کلسترول دارد، به همین دلیل متخصصان به مردان توصیه می کنند که حداقل سه بار در هفته با شدت متوسط ورزش کرده و فعالیت بدنی را با شرایط خود تطبیق دهد.

فعالیت جنسی

یکی دیگر از راه های کاهش احتمال سرطان پروستات فعالیت جنسی سالم و صحیح است. همانطور که می دانید این عضو بخشی از دستگاه تناسلی مردان است و در حقیقت وظیفه تولید بخشی از مایع منی را دارد بنابراین، رابطه جنسی مکرر به تحریک آن کمک می کند و این ماده می تواند با کاهش تجمع مواد داخل آن، از ضایعات سرطانی جلوگیری کند پس داشتن رابطه جنسی سالم برای پیشگیری از بروز سرطان پروستات ضروری است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *