مقالات علمی

روش جدیدی برای نابودی سلول های سرطانی ابداع شد

روش جدیدی برای نابودی سلول های سرطانی ابداع شد
  پژوهشگران دانمارکی روش جدیدی برای نابودی سلول های سرطانی ابداع نموده اند که مبتنی بر بهره گیری از جراحت های این سلول ها است.

سرپوش پزشکی – به گزارش مهر، سلول های سرطانی در زمان آسیب دیدن غشا و بافت آسیب دیده خود مواد مختلفی را به این بافت تزریق می کنند تا بتوانند مشکلات آن ها را رفع کنند. همین شرایط فرصتی استثنایی را برای نابودی سلول های سرطانی در اختیار محققان می گذارد.

 

در جریان این بررسی پژوهشگران بر روی غشایی در سلول های سرطانی متمرکز شده اند که برای محافظت از محتوای این سلول ها بکار میرود و پارگی آن باعث خروج مایعات داخل آن و مرگ سلول های سرطانی می شود. در زمان ترمیم خودکار غشای سلول های سرطانی، ناحیه آسیب دیده با استفاده از بخش های آسیب ندیده سلول ها ترمیم می شود و بدین منظور بافت های کوچکی شکل گرفته و به یکدیگر پیوند می خورند.

 

بررسی های آزمایشگاهی نشان می دهد امکان مداخله در جریان این فرایند وجود دارد و با افزودن موادی مخرب و ضدسرطان میتوان مانع از ترمیم سلول های آسیب دیده سرطانی شد که در نهایت منجر به مرگ آن ها می شود.

 

این روش درمانی تازه به ویژه بر روی سلول های سرطانی تهاجمی تر بهتر عمل می کند و با توجه به حجم فعالیت بالای این سلول ها و تحریک زیاد آنها احتمال آسیب دیدن آنها بالاست و لذا میتوان با تزریق مواد ضدسرطان در جریان ترمیم آنها را نابود کرد.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *