مقالات علمی

سازمان غذا و دارو: مکمل لاغری گلوریا تقلبی و اعتیادآور است

مکمل لاغری گلوریا

مکمل لاغری گلوریا سازمان غذا و دارو نسبت به مصـرف  اعتیاد آور لاغری با ترکیب ماده مخدر صنعتی آمفتامین (شیشه) هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سازمان غذا و دارو اعلام کرد: بر اساس گزارش‌ها و شکایات مردمی واصله به سازمان غذا و دارو مبنی بر توزیع و فروش مکمل لاغری گلوریا در فضای مجازی (شبکه‌های اجتماعی سـایت های اینترنتی ، اینستاگرام و…) و دریافت عوارض جسمی و روانی جبران ناپذیر از جمله اعتیاد به ماده مخدر صنعتی شیشه (آمفتامین) در ترکیبات این دسته از فرآورده‌ها، با توجه به اهمیت موضوع مکمل لاغری گلوریا، با دستور رئیس سازمان غذا و دارو در دستورکار ویژه، کارگروه تخصصی مکمل لاغری گلوریا قرار گرفت.

با بررسی‌های صورت گرفته این فرآورده مورد آزمایش و صحت سنجی قرار گرفت که متاسفانه مشخص شد نه تنها این محصول دارای مجوز از سازمان غذا و دارو نبوده، بلکه تمامی اطلاعات مندرج بر روی فرآورده و بسته بندی بندی آن فاقد هویت و اصالت از سوی شرکت خارجی بوده است.

نمونه این فراورده به منظور بررسی و آزمایش به اداره کل آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو ارسال و مشخص شد یکی از ترکیبات اصلی آن ماده مخدر خطرناک صنعتی روانگردان امفتامین است.

از آنجایی که که سالهاست به مردم عزیز و مصرف کنندگان اطلاع رسانی و نسبت به خرید کلیه اقلام سلامت محور تنها از طریق مراکز مورد تایید سـازمان غذا و دارو و به خصـوص دارو و انواع مکمل‌های تغذیه‌ای از طریق داروخانه هشدار داده شده، مجددا تاکید می‌شود اصالت فراورده‌ها منوط به استعلام از سامانه ردیابی و رهگیری TTAC مورد تایید است.

خرید و فروش کلیه اقلام دارویی و مکمل‌های تغذیه‌ای در بستر فضای مجازی از جمله سایت‌های اینترنتی و اینستاگرام و… ممنوع است و مورد تایید نیست، در غیر این صورت جهت جلوگیری از آسیب و خسارات ناشی از آن، اطلاعات فروشندگان و محل تهیه را در اسرع وقت به یکی از معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور و یا اداره کل بازرسی و حقوقی سازمان ارسال کنند.

در پایان خاطر نشـان می‌سـازد، تائید اصـالت، کلیه فرآورده‌های سلامت محور که دارای مجوز فرآورده و پرچسب اصالت و شناسه ردیابی و رهگیری معتبر از طریق سامانه مورد تایید سازمان غذا و دارو TTAC امکان پذیر است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *