مقالات علمی

شوره سر چه ارتباطی با مشکلات کبدی دارد؟

شوره سر چه ارتباطی با مشکلات کبدی دارد؟
پزشکان می گویند که شوره زیاد سر می تواند نشانه ای از وجود مشکل در کبد شما باشد.

سرپوش پزشکی – به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از العهد نیوز، بیماری کبد چرب زمانی ایجاد می شود که بدن شما چربی زیادی تولید کند یا چربی ها را به اندازه کافی متابولیزه نکند؛ وقتی این اتفاق می افتد، شوره سر می تواند نشانه اولیه بیماری باشد.

کبد عضوی مخروطی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز است که در قسمت فوقانی سمت راست حفره شکم قرار دارد. یک کبد (Liver) سالم معمولاً حدود سه پوند وزن دارد و قادر است حدود ۱۳ درصد از خونرسانی بدن را در زمان های مختلف حفظ کند.

بیماری کبد چرب امکان دارد در نتیجه انتخاب های نادرست سبک زندگی رخ دهد. یکی از علائم وخیم شدن کبد ممکن است شامل شوره سر باشد.

آنجلا هیکس متخصص طب سوزنی چینی می گوید که بیشترین علت ایجاد شوره در طب چینی کمبود خون در کبد است. خون، بدن را هیدراته می کند، بنابراین کمبود خون در اینجا به معنای کم خونی نیست، اما خون شما پوست سر شما را به درستی مرطوب نمی کند.

سایر شرایط سلامتی که باعث می شوند شوره سر به عنوان یک علامت ظاهر شود عبارتند از سندرم شوگرن، کم کاری تیروئید، پسوریازیس، احتقان کبد و کمبود ویتامین B۶.

 

ارتباط شوره سر با مشکلات کبدی,شوره سر

در بیشتر موارد، بیماری کبد چرب مشکلی جدّي ایجاد نمی کند یا مانع از کار طبیعی کبد نمی شود، اما برای ۷ تا ۳۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری، بیماری کبد چرب با گذشت زمان بدتر می شود.

متخصصان دقیقاً دلیل تراکم چربی در بعضی از افراد را نمی دانند، ولی با این وجود، بیماری کبد چرب (fatty liver) با تعدادی از علایم بیماری مزمن مرتبط است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *