مقالات علمی

موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت “دستگاه فرابنفش ضدویروس”

موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت "دستگاه فرابنفش ضدویروس"

یک شرکت دانش‌بنیان کشورمان “دستگاه فرابنفش ضدویروس” را برای پاکسازی و ضدعفونی کردن تمامی محیط‌های آلوده به ویروس اختراع کرده است.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ این روزها با همه‌گیری ویروس کرونا، ضدعفونی جزئی از زندگی روزمره ما شده است و استفاده از فناوری‌های پیشرفته مثل “اشعه ماورای بنفش” موضوعی است که هم‌اکنون در شرکتی دانش‌بنیان منجر به تولید یک محصول شده است.

“دستگاه فرابنفش ضدویروس” برای پاکسازی و ضدعفونی کردن تمامی محیط‌های آلوده به ویروس اختراع شده است؛ این دستگاه هوشمند با سنسورهای پیشرفته و محافظ ویژه طراحی شده است و امکان استفاده ایمن از اشعه را فراهم می‌کند ضمن اینکه این دستگاه در دو مدل طراحی شده است.

“روحی” سازنده این دستگاه گفت: یکی از دستگاه‌ها به صورت آسانسوری و اتاقی است و این دستگاه‌ها می‌توانند انسان را در داخل اتاق یا کابین آسانسور تشخیص بدهند و در فرصت مناسبی قبل از آسیب به انسان، می‌تواند اشعه را ساطع کرده و ویروس کرونا را در عرض 10 ثانیه در هوا از بین ببرد.

این سیستم با استفاده از لامپ‌های UVC ،DNA سلول عفونی و ویروس را تخریب کرده و جلوی تکثیر آن را می‌گیرد؛ مدل دیگر آن دستی و شارژی است و قابلیت مصرف خانگی و صنعتی دارد؛ دستگاه‌های ضدعفونی کننده فرابنفش ضدویروس در مرحله تولید انبوه و قابل عرضه به بیمارستان‌های کشور است.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *