مقالات علمی

موفقیت یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی در ساخت “دستگاه فرابنفش ضدویروس”

یک شرکت دانش‌بنیان کشورمان “دستگاه فرابنفش ضدویروس” را برای پاکسازی و ضدعفونی کردن تمامی محیط‌های آلوده به ویروس اختراع کرده است.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ این روزها با همه‌گیری ویروس کرونا، ضدعفونی جزئی از زندگی روزمره ما شده است و استفاده از فناوری‌های پیشرفته مثل “اشعه ماورای بنفش” موضوعی است که هم‌اکنون در شرکتی دانش‌بنیان منجر به تولید یک محصول شده است.

“دستگاه فرابنفش ضدویروس” برای پاکسازی و ضدعفونی کردن تمامی محیط‌های آلوده به ویروس اختراع شده است؛ این دستگاه هوشمند با سنسورهای پیشرفته و محافظ ویژه طراحی شده است و امکان استفاده ایمن از اشعه را فراهم می‌کند ضمن اینکه این دستگاه در دو مدل طراحی شده است.

“روحی” سازنده این دستگاه گفت: یکی از دستگاه‌ها به صورت آسانسوری و اتاقی است و این دستگاه‌ها می‌توانند انسان را در داخل اتاق یا کابین آسانسور تشخیص بدهند و در فرصت مناسبی قبل از آسیب به انسان، می‌تواند اشعه را ساطع کرده و ویروس کرونا را در عرض 10 ثانیه در هوا از بین ببرد.

این سیستم با استفاده از لامپ‌های UVC ،DNA سلول عفونی و ویروس را تخریب کرده و جلوی تکثیر آن را می‌گیرد؛ مدل دیگر آن دستی و شارژی است و قابلیت مصرف خانگی و صنعتی دارد؛ دستگاه‌های ضدعفونی کننده فرابنفش ضدویروس در مرحله تولید انبوه و قابل عرضه به بیمارستان‌های کشور است.

نویسنده

سیاوش خلبانی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *